Půjčky pro důchodce jsou určeny nejen starým lidem, kteří jsou již v důchodu, ale také lidem, kteří jsou v invalidním důchodu. Půjčky pro důchodce poskytují jak banky, tak také nebankovní společnosti z nebankovního sektoru. V článku se dozvíte více o půjčkách pro důchodce.

Půjčování důchodcům

Půjčky pro důchodce vznikly hlavně proto, že i důchodci si potřebují občas půjčit, protože nemají peňez nazbyt. Důchodci mají stálý pravidelný jistý příjem, díky důchodu, který jim chodí každý měsíc. Díky tomu si mohou půjčit i u banky, ale samozřejmě mohou využít i služeb různých nebankovních společností či soukromých osob, které půjčují své volné peníze.

Bankovní půjčky pro důchodce

Vždy je lepší nejprve volit radši bankovní půjčky pro důchodce. Mají nižší roční úrok a zároveň mají i celkově lepší podmínky. V bance máte také větší záruku určité solidnosti. Banky sice poctivě posuzují bonitu svých klientů, ale pokud nemáte opravdu hodně nízký důchod tak vám banka vaši půjčku schválí. Často si však budete muset sjednat i pojištění proti smrti. Přece jen ve vyšším věku už je tam riziko náhlého úmrtí.

Nebankovní půjčky pro důchodce

Důchodci s hodně malým důchodem, kteří neuspěli již u bank se budou muset obráti pro půjčky pro důchodce na různé nebankovní společnosti. U těchto nebankovních společností je třeba větší opatrnost, protože podmínky půjček jsou zde o hodně méně výhodné než u klasických bank. A je třeba s tím dopředu počítat. Dopředu by jste měli vědět, kolik si můžete dovolit měsíčně bez problému splácet. Protože problémy se splácením se často u nebankovních společností draze nevyplácí.

Půjčky pro invalidní důchodce

Půjčky pro důchodce jsou samozřejmě určené i pro lidi s tělesným či lehkým mentálním handicapem. Hlavně lidé, kteří mají plný invalidní důchod mají velkou šanci na získání půjčky u banky. Ti co neuspějí u banky se budou muset obracet na nebankovní společnosti a firmy.